Wejście do domu i alergie

Lut 24, 13 Wejście do domu i alergie

 

nowoczesne leki na astmę są bardzo dobre łatwa w diagnozie żółtaczka u psa wymaga natychmiastowego leczenia

Nasze mieszkania choć wygodne i przytulne, mogą być przyczyną wielu problemów, gdy cierpimy na uczulenie. Nawet w bardzo zadbanych mieszkaniach istnieją miejsca, w których gromadzi się kurz, roztocza, pyłki oraz grzyby. Źródłem uczulenia mogą być także alergeny zawarte w sierści zwierząt domowych. Uczulenie na przynajmniej jeden z wymienionych czynników dotyczy bardzo wielu osób. Kiedy efekty alergii są wyraźnie odczuwalne, wówczas należy  z nimi walczyć. Pierwszym obszarem tej walki powinno być już wejście do domu.

Wejście to m.in. wycieraczka.  Przy jej wyborze lepiej zdecydować się na materiały sztuczne, niż naturalne. Syntetyki  w przeciwieństwie do włókien naturalnych nie pozwalają na rozwijanie się roztoczy i grzybów. Jeśli rozwiną się na wycieraczce mogą przedostać się do wnętrza domu. Również istotne jest regularne czyszczenie znajdujących się przed domem lamp. Gromadzące się w nich martwe owady zaczynają się rozkładać i mogą stać się przyczyną alergii.

Dodatkowym sposobem na zabezpieczenie wnętrza mieszkania przed alergenami jest postawienie szafki na buty blisko drzwi wejściowych. O pozostawieniu butów przed wejściem do domu warto poprosić również gości. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *