Uczulenie na jad pszczeli

Lut 17, 13 Uczulenie na jad pszczeli

 

Lato, słońce w pełni i wypoczynek przed domem – to urlopowe marzenie wielu osób. Niestety są jednak i tacy, którzy o podobnych chwilach myślą z pewną dozą strachu. Powodem jest  uczulenie na pszczeli jad. Osoba uczulona może trafić do szpitala już po ukąszeniu przez jednego  owada. Wiele uczulonych osób jednak nie zdaje sobie sprawy z problemu. Czy Ty również do nich należysz? Jak rozpoznać uczulenie?

wiele ludzi poleca augmentin bo jest według nich bardz dobrym lekiem Zawiesina ulotka

Objawy uczulenia na jad pszczeli są zazwyczaj  i na szczęście wyraźne, gdyż dzięki temu łatwo się domyślić, że dzieje się z nami coś niedobrego. Zauważalną oznaką uczulenia jest często zaczerwieniony obszar wokół miejsca użądlenia, który jest znacznie większy, niż u osób nie reagujących alergią. Uczulenie może objawić się w bardziej drastyczny sposób, zwłaszcza, gdy żądło w skórę alergika wbije kilka owadów. Uczulona osoba może mieć problemy ze skupieniem wzroku, odczuwać osłabienie  i „słaniać się” na nogach. Zdarzają się też problemy z mówieniem. Słowa wypowiadane przez użądlonego alergika zaczynają przypominać bełkot.

Tak ciężkie objawy są również przestrogą dla osób uczulonych, mających świadomość własnej alergii, aby nie ryzykować i unikać kontaktu z pszczołami. Pamiętajmy, że ukąszenia mogą zakończyć się pobytem w szpitalu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *