Porządki kontra alergia

Lut 09, 13  Porządki kontra alergia

 

Alergię na kurz i roztocza możemy odczuwać tylko delikatnie,  ale uczulenie może się przerodzić w prawdziwy koszmar. Im bardziej dotkliwe są efekty uczulenia, tym bardziej powinniśmy skupić się na porządkach w naszym domu. Nawet jeśli nie należysz do pedantów, ale alergia nie daje Ci żyć – czas wnieść do swoje życia odrobinę porządku. W jaki sposób?

Choligrip HOT cena Leczona żółtaczka miąższowa ma łagodniejsze objawy

Przede wszystkim należy dokładnie sprzątać. Pomyśl, że regularne, np. cotygodniowe porządki, są tymi przedświątecznymi. Być może na początku dokładne czyszczenie mieszkania wyda Ci się uciążliwe, ale z czasem do tego przywykniesz. Najważniejsze, że pozbędziesz się przykrych objawów uczulenia.

Podstawą jest dokładne odkurzenie mieszkania. Pamiętaj, żeby za każdym razem odsunąć łóżka, fotele, w miarę możliwości szafy. Cała podłoga powinna być dokładnie odkurzona, a cały kurz i roztocza z wykładziny znaleźć się w worku odkurzacza. Równie dokładnie zetrzyj kurz z szafek. Pamiętaj, aby użyć do tego celu nawilżonej ściereczki, a nie suchej. Sucha szmatka lub chusteczka rozniesie więcej kurzu po mieszkaniu, niż zbierze. Na koniec wytrzep wszystkie dywany, a także wypierz pościele.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *