Jak złagodzić uczulenie na słońce?

Lut 08, 13 Jak złagodzić uczulenie na słońce?

 

Avandamet Jeśli została u Ciebie zdiagnozowana żółtaczka typu c, natychmiast rozpocznij leczenie

Na słońce uczulonych jest wiele osób, mimo że tylko niektórzy mają świadomość tego problemu. Z alergii nie zdają sobie sprawy głównie osoby uczulone w niewielkim stopniu. Wówczas zaczerwienia skóry traktowane są jako początkowe stadium opalenizny. Co jednak robić, kiedy zaczerwienie jest wyraźne i chcemy złagodzić skutki uczulenia?

Na rynku istnieją odpowiednie środki farmakologiczne, które ułatwiają walkę z alergią. Zanim zaczniemy ich stosowanie najlepiej skonsultować się z lekarzem. Całkiem bezpiecznie możemy jednak skorzystać z pewnych domowych sposobów łagodzenia podrażnień.

Pierwszą metodą jest nacieranie zaczerwienionego miejsca mlekiem. Kilkukrotne przetarcie nasączoną gąbką lub chusteczką powinno pomóc. Mleko należy następnie zmyć chłodną wodą. Równie skuteczne będzie nałożenie na miejsce, w którym pojawiła się reakcja alergiczna ogórkowej papki. Wystarczy dokładnie zmielić ogórka i nałożyć na zaczerwienione miejsce.

Pomocne będzie także działanie „od środka”, a więc spożycie składników, które pomogą w odbudowie skóry. Sprawdzoną metodą jest w tym wypadku zmieszanie mleka kokosowego i jogurtu. Taki posiłek należy spożyć krótko po powrocie ze słońca.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *